O mne

HudobnáVšetko začalo tým, že v jednom obchode s kávou predávali jednoduché prípravky na ručnú výrobu kariet. Kúpila som si niekoľko razníc na papierové motívy a prepadla som do osídiel koníčku, ktorý sa volá scrapbooking. Nikdy som však nevyrábala albumy, ale sústreďujem sa na výrobu gratulačných kariet. Okrem voľnej tvorby, kedy ma zaujme nejaký motív alebo technika, často robím karty, ktoré nejakým spôsobom odzrkadľujú záľubu obdarovaného človeka. Asi nie je ťažké uhádnuť, že tým koníčkom bola v prípade tejto karty hudba.

Ale často ma ľudia žiadali o karty k špeciálnym príležitostiam, napríklad keď sa mala konať svadba, tak vznikla nasledovná karta:

Svadba

Keď predávam svoju tvorbu, najčastejšie dostávam informácie o tom, čo by mala karta vystihovať – záľuby, povolanie, nejaká charakteristická vlastnosť a pod. Takéto karty sú potom jedinečným originálom. Na e-shop sa potom ešte dostanú karty, ktoré som vyrobila len tak (bez objednávky) a zatiaľ sa v okruhu mojich zákazníčok nepredali (stále častejšie nakupujú aj chlapi). Nevyrábam série rovnakých kariet, ešte aj keď niekto povie: „Takúto chcem!“, tak nezaručujem, že urobím úplne rovnakú.

Toto je napríklad karta pre dlhoročného turistu, ktorý aj vo vysokom veku neskončil so svojou najväčšou záľubou – turistikou:

Turista

Vnútro karty je tiež charakteristické:

Turista vnútro

Turistická výbava v detaile:

Turista detail

Každá karta má aj vlastnoručne vyrobenú krabičku, v tomto prípade vydalo aj na špeciálny obal:

Turista obal

 Veľkým pomocníkom pri práci je naša mačka Líza, ktorá sa občas rozhodne, že mi bude asistovať a uloží sa mi na kolená, alebo mi zaľahne pracovnú plochu stola. Duševne ma podporujú aj naši psíkovia, ktorí mi často spia v brlôžku v pracovni. A fotografie má na starosti môj manžel.

Scroll to top
Skip to content