BLOG HOP s Vintage Crafting

Ak ste sa preklikali z blogu Vintage Crafting až sem – vitajte na mojom blogu :-). Vítam samozrejme aj čitateľov, ktorí sa na môj blog dostali inou cestou. Dnes je na blogu Vintage crafting publikovaný multipríspevok, a ak si ho chcete prečítať celý, budete musieť absolvovať BLOG HOP.

A čo je to BLOG HOP?  Ako už napovedá samotný názov, ide o “skákanie” z jedného blogu na druhý. Budete sa preklikávať, teda “skákať”, po blogoch jednotlivých členiek dizajn tímu Vintage crafting. Iba takto si budete vedieť pozrieť a prečítať vyššie spomenutý multipríspevok, do ktorého každá členka tímu pripravila na svojom blogu samostatný príspevok kde predstaví svoj najnovší projekt.
 
Ja vám dnes prinášam niekoľko posledných tohtoročných inšpirácií na vianočné pozdravy. Ich spoločným prvkom sú traja rozkošní, neodolateľní trpaslíci od švédskej ilustrátorky Åsy Gustafsson. A každý jeden pozdrav je koncertom rôznych druhov papierov, výrezov z nich a ozdobných drobnôstiek.  Vedeli ste, že slovo “koncert” pochádza z latinského slova “concertāre” a znamená “zápasiť, pretekať sa, bojovať “? Celý čas, ako som tieto pozdravy vytvárala – ako som vyberala a kombinovala papiere, vyrezávala ich na Big Shote pomocou vyrezávacích šablón, a potom výrezy skladala, dopĺňala drobnosťami a lepila dokopy – bol to jednoducho koncert v tom skutočnom slovazmysle. Poďme si to teda vychutnať :-).
 
 
 
V prvom vianočnom pozdrave sa trpaslíci schovali za okienko, ktoré som vyrezala pomocou vyrezávacej šablóny. Okenice zdobia malé srdiečka vyrezané raznicou. Okienko je vložené do steny, ktorú som embosovala prostredníctvom embosovacej kapsy a vystupujúce tehly som zľahka zafarbila sivou atramentovou poduškou Distress Ink. Cencúle som napečiatkovala rýchloschnúcim atramentom na vizitkový papier a nožnicami vystrihla. Stena je podložená bodkovaným dizajnovým papierom Christmas Wishes, z ktorého som pomocou vyrezávacej šablóny  ANTIQUE FRAME (jeden z mojich posledných úlovkov od Maťky :-)) vyrezala “štrbavý” výrez. Snehovú vločku som tiež vyrezala pomocou vyrezávacej šablóny a ozdobila ju červenou samolepiacou perličkou. Základ pozdravu je z bieleho vizitkového papiera. Do vnútra vianočného pozdravu som umiestnila “štrbavý” výrez z rovnakého bodkovaného papiera ako vpredu, a naň ďalší z bieleho papiera. Na ten som rýchloschnúcim atramentom napečiatkovala pečiatkou text.
 
 
Základ druhého vianočného pozdravu je z vizitkového papiera. Na prednú stranu základu som vyrezávacou šablónou vyrezala oblúk snehových vločiek (ako som ich vyrezala, tak som šnúru vločiek vložila naspäť do výrezu), ktoré som podložila vianočným dizajnovým papierom Christmas Magic . Ten som vlepila aj do vnútra pozdravu tak, aby natlačený motív textu na papieri akoby pokračoval. Vo vnútri je nalepený výrez obdĺžnika vyrezaného vyrezávacou šablónou z bieleho papiera, na ktorý som napečiatkovala pečiatku s textom. Na oblúk snehových vločiek som posadila trpaslíkov, ktorých som podlepila obojstrannými 3D penovými štvorčekmi, doplnila som vianočné darčeky vyrezané pomocou vyrezávacích šablón. Trpaslíci stoja pod vetvičkami imela, ktoré sú tiež vyrezané pomocou vyrezávacích šablón
 
 
 
 
Pri štvrtom vianočnom pozdrave som na základ použila kraftový papier, na ktorý som nalepila bodkovaný dizajnový papier Christmas Wishes. Z vlnitej lepenky (sláva všetkým zásielkam, ktoré takto zrecyklujem :-)) som pomocou vyrezávacej šablóny vyrezala vianočnú guľu a z bieleho vizitkového papiera scenériu so zasneženými stromčekmi. Hviezdičky som vyrezala raznicou. Vianočnú guľu som dozdobila trpaslíkmi, výrezom darčeka vyrezaným vyrezávacou šablónou a malou mašličkou z červenej stužky. Okraje gule sú jemne otupované Distress atramentom Vintage photo. Do vnútra pozdravu som vlepila biely “štrbavý” výrez, otupovala ho hnedým atramentom a napečiatkovala text.
 
 
Základ piateho vianočného pozdravu vznikol náhodou. Pôvodne som zo zvyšku už zalomeného vizitkového papiera chcela vyrezávacou šablónou vyrezať scenériu so stromčekmi. Nakoniec však som celý zvyšok použila ako základ :-). Ten som vo vnútri dozdobila ďašími zvyškami dizajnového papiera a napečiatkovaným textom. Prednú časť obsadili trpaslíci a papierové výrezy darčekov.
 
Šiesty vianočný pozdrav je najjednoduchší, a opäť vznikol zo zvyšku vizitkového papiera. Dieru po výreze som podlepila wellum papierom a naň nalepila rovnaký, no o číslo menší výrez s trpaslíkmi. Vo vnútri pozdravu v presnom zákryte výrezu s trpaslíkmi je nalepený identický výrez, na ktorom je napečiatkovaný vianočný text. Papier s textom som podlepila bodkovaným dizajnovým papierom, ten je krásne viditeľný aj cez wellum. Pozdrav som dozdobila lepenkovým výrezom snehovej vločky, na ktorú som nalepila červenú samolepiacu perličku.
 
Na posledný vianočný pozdrav som použila rovnaké vyrezávacie šablóny, raznice a trpaslíkov ako na predchádzajúcich pozdravoch. Na jeho základ som použila opäť vizitkový papier, naň sú nalepené “štrbavé” výrezy z vlnitej lepenky a kraftového papiera. Trpaslíkov som podlepila obojstrannými 3D penovými štvorčekmi. Vnútro pozdravu obsahuje opäť vianočný text, ktorý som napečiatkovala.Všetky pozdravy sú lepené PVA lepidlom
 
Tak, ostáva nám ešte týždeň do Vianoc. Želám príjemné predvianočné tvorivé chvíle.
 
Timona
 
 
 

4 Comments

 1. Zuzana
  19/12/2017

  juuj tí trpazlici su bozsky….to je peciatka?

  Odpovedať
  1. Monika Timková
   19/12/2017

   To je hotový výtlačok, kiež by som takú pečiatku vlastnila. Používala by som ju hádam aj v lete :-).

   Odpovedať
 2. Mona Toth
  19/12/2017

  Joooj! prekrásne farbenie! A tie varianty? No nemam slov!

  Odpovedať
 3. Jarka Ef
  21/12/2017

  jéj, tie sú milené. človek si ich proste musí zamilovať 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

− 3 = 1

Skip to content