Jednoduchá a rýchla pohľadnica pre pána

Začiatkom leta minulého roka som si po dlhom čase doplnila zásoby ručne robeného papiera z papierničky PETRUS. Prešlo vyše pol roka a vtedajší “úlovok” ležal nedotknuto v polici. Napokon, ručne robený papier si opäť našiel cestu na môj stôl. Vytiahla som z balíčka jeden z papierov a použila ho na  blahoprajnú pohľadnicu pre pána.

Tvoriť pohľadnice, či darčekové krabičky pre pánov je v istom ohľade náročnejšie ako pre deti, dievčatá a ženy. Motív auta však nič nepokazí, lebo nepoznám chlapa, ktorého by autá vôbec nezaujímali. Autíčko som hnedým rýchloschnúcim atramentom napečiatkovala na ručne robený papier. S pomôckou na presné pečiatkovanie som pečiatkovala niekoľkokrát na to isté miesto, inak by sa to ani napečiatkovať nedalo. Ručne robený papier je totiž výrazne štrukturovaný a jeden otlačok pečiatky by motív nevyfarbil dostatočne. Vďaka nerovnému povrchu papiera však pečiatka chytila “atmosféru zašlých čias”. Ten istý papier som embossovala pomocou embossovacej kapsy s motívom stromov. Ešte pred embossovaním som papier nafarbila pomocou “tupovača” hnedým a modrým atramentom Distress Ink. Stromy v embossovacej kapse som farbila tmavším hnedým atramentom Distress Ink a až tak som motív z embosovacej kapsy použitím Big Shot-u nalisovala  na papier. Tým sa vytvoril krásny 3D motív lesného porastu. Pred stromy som umiestnila obstrihnuté napečiatkované autíčko. Podlepila som ho 3D samolepiacimi štvročekmi. Do hornej časti pohľadnice som urobila “vlajkoslávu” s kvietkami a na pásik papiera napečiatkovala blahoprajný nápis. Pásik som z jednej strany pristrihla do tvaru písmena M a jeho druhú stranu podlepila pod papier s embossovaným motívom.

Nech je to už akokoľvek, vytvorením tejto pánskej pohľadnice som začala plniť svoje predsavzatie opäť používať pri tvorbe ručne robený papier z papierničky PETRUS.

Pekný deň.

Timona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

59 − = 52

Skip to content