Karta k 50-tke

Dlhší čas som nedala príspevok na môj blog, no nie je to spôsobené tým, že by som nič nevytvorila. Jednoducho na to nemám čas. Alebo keď ho aj mám, tak robím niečo iné. To asi pozná každý. Dávam si však do budúcnosti predsavzatie, že sa neodmlčím na viac ako 14 dní :-).

Mama ma požiadala o výrobu kartičky pre moju, hmm…. ako to nazvať, asi sesternicu z neviem akého kolena, či tak nejak, k jej päťdesiatým narodeninám. Prvé čo mi napadlo bolo, že to je naozaj jubilejné výročie a vzápätí som sa začala na svojich úvahách smiať. Pretože ja som staršia, a pravdou je, že sa na ten vek vôbec necítim. Hovorí sa, že vek je iba číslo. Asi na tom niečo bude, pretože starí sme tak, ako sa cítime a nie ako vyzeráme :-).

Poďme však naspäť ku kartičke, ktorú som pre moju sesternicu vytvorila. Voilà.

Karta k 50-tke

Základom karty je bledulinko ružový fotokartón gramáže 300g/m2.

Na tento základ som postupne, a zámerne nakrivo, navrstvila tri papiere, ktorých okraje som poctivo oškrabala “ničičom/postaršovačom” papiera. Žiaľ, ani slovenčina a ani čeština nemá príhodný názov pre túto šikovnú pomôcku, každopádne výsledok jeho použitia je veľmi efektný.

Posledný design papier je potlačený ružičkami, a to rozhodlo o ďalšej výzdobe. Tento papier som ešte predierovala pomocou vyrezávacej šablóny a podlepila ho 3D penovými štvorčekmi.

Do stredu som vytvorila kompozíciu ručne vyrobených ružičiek z ručne robeného papiera, ktoré som vyrezala vyrezávacou šablónou. Rovnako pomocou vyrezávacej šablóny som vyrezala aj zelené lístočky, ktoré som otupovala zeleným atramentom.

Kvetinovú kompozíciu som podložila bielym sisalom a doplnila ju o motýliky a číslo 50.

Želám pekný sviatočný deň a ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu :-).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

− 3 = 2

Skip to content