Májové tvorivé dielničky II.

23.mája sme sa stretli s deťmi na Tvorivých dielničkách, ktoré organizujeme pod záštitou o.z. Home4Art v MSKS Senec. Predlohou bola táto jednoduchá kartička s divým makom.

Poppy card

Priznám sa, že som ju nestihla skompletovať celú pred dielničkami ako vzor, takže deťom som iba vysvetlila ako to má vyzerať. Tú svoju kartu som dokončila až po dielničkách :-).

Základ, resp. táto karta samotná je základom, ktorého jednu časť som embosovala pomocou embosovacej kapsy. Vystupujúci reliéf som pretrela hnedým pečiatkovým atramentom, nakrepovala pásik hnedého papiera a nalepila ho na kartu.

Kvietky a lístky som napečiatkovala na červený a zelený papier, vyrezala pomocou vyrezávacích šablón, nakrčila a vytvarovala do konenčej podoby. Tyčinky maku som vyrezala pomocou raznice a piestik je vlastne čierna drevená korálka. Celú kompozíciu som dozdobila mašľou z konopného špagátu.

Deti si však napečiatkované makové kvietky strihali sami, vopred vyrezané mali iba zelené lístky. Vystrihnutý makový kvet si trochu zmáčali vodou v spreji, aby sa im papier ľahšie a efektnejšie krčil a tvaroval. Pásik hnedého papiera si však každý pomocou krepovačky vyhotovil sám. Niektoré deti sa rozhodli pre rovné vlnky a iné zasa pre zvlnené.

Deťom to išlo rýchlo a mali čas si popri práci na tejto karte ešte vyskúšať maľovanie horúcim voskom – enkaustiku. Nestihla som to však nafotiť, no pri ďalších Tvorivých dielničkách na budúci týždeň, teda 6.6.2016 tento rest dorovnám :-).

Budúci týždeň okrem kartičky s námorníckou témou si deti budú môcť opäť vyskúšať enkaustiku.

Keďže som fotila v rýchlosti a mojim starým mobilom, fotky sú menej kvalitné, no aj tak zachytili tvorivú atmosféru :-).Kids workshop 3

Kids workshop 1Kids workshop 2

Kids workshop 4

Kids workshop 5

Na záver sa deti pochválili svojimi prácami, a tu sa už pochválili aj ich výtvormi novou technikou :-).

Kids workshop 8

A tentoraz som stihla zdokumentovať aj našu kolobežkárku, ktorá si odbehla povoziť nielen seba, ale aj svoje dielko :-).

Kids workshop 7

Ďakujem, že ste si našli čas a prečítali môj ďalší príspevok.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

66 − 61 =

Skip to content