Narodeninová darčeková pohľadnica pre IT-čkárku či IT-čkára

Aktualizácia článku 2.5.2023 (pozri na koniec :-))

Výroba narodeninových pohľadníc, ktoré môžu byť zároveň aj šikovným balením pre darček vašim IT blízkym, kolegyniam a kolegom, je pre mňa opakujúca sa záležitosť. Môžete si objednať iba pohladnicu kam napíšete osobný vinš, no môže to byť blahoprajná pohľadnica, do ktorej vložíte finančný dar, nákupnú poukážku, predplatenú kartu, voucher a pod.

Príspevky na túto tému odteraz už nebudem robiť zakaždým nanovo, ale budem “up-datovať” tento článok pridaním fotiek každého môjho ďalšieho výtvora. Takto budete mať lepšiu prestavu ako sa každým novým zadaním mení vzhľad narodeninovej / darčekovej pohľadnice pre IT-čkárku/IT-čkára.

Ide v podstate o zdobený papierový notebook s “CD-čkom”. To je základ, a ako uvidíte, je zakaždým spracovaný inak. 

Prvá pohľadnica, ktorú podrobnejšie popíšem nižšie, bola zároveň aj darčekom.

Keďže išlo o darček pre pána k šesťdesiatke, celý výrobok je v pánskych farbách s použitím pánskych prvkov. Motívy na týchto IT pohľadniciach sú personalizované. V tomto konkrétnom prípade oslávenec často a veľa cestuje, čo mu zaberá veľa času. Všetky uvedené skutočnosti možno nájst vo výzdobe prednej strany papierového notebooku. Ako vidno na fotke, pohľadnica je otvárateľná.

V útrobách pohľadnice sa ukrýva prekvapenie. Objaví sa pri vytiahnutí “CD-čka” z mechaniky.

Pohľad na vytiahnuté prekvapenie z jednej strany a aj z druhej strany. Ide o obálku, do ktorej som vložila prázdnu bielu kartičku, na ktorú možno napísať osobný vinš. Do obálky pánovi zabalili jeho priatelia tiež nákupnú poukážku.

Otvorením pohľadnice, ako vidno na fotkách, sa otvorí notebook. Keďže priatelia oslávenca chceli, aby to bola zároveň spomienka na čas strávený na istom mieste, tak som na obrazovku umiestnila obrázok, ktorý to čo najviac vystihne.

A samozrejme nechýba krátky blahoprajný text.

 

Ďalšie zadanie: pán, IT-čkár, neuvádzať na pohľadnici číslo (vek), žiadne špeciálne záľuby, má to byť zároveň aj darček.

Tentoraz je obrazovka umiestnená inak, a je v nej “CD-čko”. Vyťahovaním CD sa zároveň posúva obálka a na obrazovke sa týmto pohybom “načítava správa”. Aká  správa to bude, to už oslávenec objaví v obálke.

Ďalšie zadanie: pán, 30 rokov, IT-čkár, žiadne špeciálne záľuby, má to byť zároveň aj darček. 

Podobne ako u predchádzajúcej narodeninovej pohľadnici sa obrazovka vyklápa inak a po otvorení sa oprie o klávesnicu. Vytiahnutím “CD-čka” sa na obrazovke načíta správa a vytiahne obálka s kartičkami s osobným vinšom, prípadne vloží nákupná poukážka či predplatená nákupná karta.

 

Ďalšie zadanie: pán, 30 rokov, IT-čkár a vo voľnom čase sa venuje skialpinizmu, má to byť zároveň aj darček.

Základom pohľadnice je opäť papierový notebook s “CD-čkom” v mechanike. Výzdobu (keďže v zadaní nebolo nič špeciálne) som použila pánske motívy a farby, zvolila som ju všeobecnú, pánsku.

Po vytiahnutí CD-čka z mechaniky – prekvapenie (obálka). Tentoraz priestor pre vpísanie osobného vinšu na prednej strane obláky. Do vnútra obálky môžete vložiť peniaze, poukážku, voucher a pod. 

Otvorením pohlľadnice sa otvorí notebook, kde na obrazovke je motív zo zadania – skialpinista.

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu, pozreli si príspevok.

Až vyrobím ďalší narodeninový pozdrav pre IT-čkárku/IT-čkára, nájdete ho tu. Môžete sa inšpirovať :-).

Aktualizácia 2.5.2023

Ďalší narodeninový pozdrav pre IT-čkára, tentoraz v takejto podobe.

Pekný večer.

Timona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

58 − 51 =

Skip to content