Narodeninová karta v podobe maliarskej palety

Vyhotoviť narodeninovú kartu k päťdesiatke pre maliara a sochára bol pomerne ťažký oriešok. Zvlášť, keď jeho hobby je hra na klavíri a na organe. A navyše miluje všetko francúzske….. Nakoniec vznikla takáto narodeninová karta :-). 

Paletu, základ karty, som si nakreslila na kraftový papier a ručne vystrihla. Nájsť vhodný dizajnový papier, ktorý by reprezentoval všetko francúzske je asi nemožné. Väčšinou je to buď o samotnom Paríži, alebo o Provence a levanduliach. Aj keď mám “na sklade” hádam tonu krásnych dizajnových papierov, nie a nie nájsť nejaký vhodný. A keď už konečne nejaký nájdem, tak je malý…. Vyriešila som to teda použitím dvoch rozličných papierov, ktoré som nalepila na základ karty. Potom som to pretrela priehľadným gessom a po uschnutí som cez šablónu (resp. použila som dve rôzne) naniesla texturovaciu pastu. Tým vznikol na palete krásny reliéf. Farbila som ecoline farbami za výdatnej pomoci vody v rozprašovači a na prskance som použila vodovky v tube. Nakoniec som detským vlhčeným obrúskom zotrela farbu z niektorých častí reliéfu. Konečnou bodkou bolo náhodné nanesenie zlatého vosku. Bielym konopným špagátom som viazala do kytičky štetec spolu s  výrezmi Timíkových kvietkov (rozumej kvietkov od Tima Holtza), ktoré som nafarbila atramentami Distress Ink. Kyticu som na kartu prilepila matným Heavy body gelom (Pentart), ktorým som na kartu prilepila aj mikroguličky. Blahoprajný nápis som vytlačila na tlačiarni, krivolako obstrihla nožnicami, otupovala hnedým atramentom Distress Ink a podlepila samolepiacimi 3D štvorčekmi.

Do vnútornej časti karty som vlepila akvarelový papier, ktorý som predtým opečiatkovala motívom notového zápisu a písmom. Ešte pribudol obrázok klavíra, výrezy nôt  a kúsok prázdneho papiera pre napísanie osobného vinšu pre oslávenca. 

Karta je už na ceste k oslávencovi :-).

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok.

Timona

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

17 − 7 =

Skip to content