Narodeninová peňaženka

Tento týždeň som dostala požiadavku na výrobu pozdravu, presnejšie “niečoho”, pre vnuka k 18.narodeninám. Tak som si povedala, že mu urobím papierovú peňaženku, do ktorej mu stará mama vloží narodeninový finančný dar. Urobila som ju z kraftového papiera. Keďže v ostatnom čase sa zaoberám suchým embossingom, rovno som základný papier embossovala motívom krokodílej kože. Motív som pretrela atramentovou poduškou Distress Ink. Embossovaný kraftový papier som z rubovej strany podlepila bodkovaným dizajnovým papierom. Nasledovala druhá, o niečo menšia vrstva papiera, čím sa vytvoril priestor pre vloženie bankoviek. Kraftový papier sa vo svojom ohybe už počas práce dosť opotrebovával, tak som ho pre istotu z vnútornej časti priečinku na bankovky podlepila prúžkom dizajnového papiera.

Potom nasledovalo vrecko s priehľadným okienkom. Do neho som vložila kúsok akvarelového papiera, na ktorý som napečiatkovala nápis Všetko naj. Na druhú vnútornú stranu peňaženky som urobila dve kapsičky, do ktorých som vložila malé obojstranné kartičky. Na jednej strane je čistý papier, kde môže stará mama napísať pár slov alebo vinš.  Z druhej strany je nalepený dizajnový papier. Všetky časti peňaženky som výdatne tupovala hnedým atramentom.

Peňaženku som uzatvorila prúžkom kraftového papiera, na ktorý som nalepila obdĺžnikový výrez. Ten som vyzdobila dizajnovými papiermi, papierovým výrezom bublín, chipboardom zemegule s rovnobežkami a poludníkmi, číslom 18 a červeným vlčím makom. Mak som urobila netradične – do jeho stredu som namiesto piestikov dala papierový výrez ozubeného kolieska a naň papierový výrez hlavičky krížového šróbu.

Hádam sa vnúčik poteší nielen finančnému príspevku, ale aj svojej novej papierovej peňaženke :-).

 

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok.

Príjemný zvyšok víkendu.

 

Timona

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

43 + = 46

Skip to content