Blahoprajná karta k päťdesiatke

Zadanie pre túto blahoprajnú kartu k päťdesiatke bolo, že by tam mal byť thajský slon so zdvihnutým chobotom. Dlho, predlho som hľadala vhodný papier pre takúto kartu. Nenašla som však ani papiere, ani vhodné pečiatky, ba ani vhodný clipart či vektor, ktorý by som vedela uspokojivo do karty spracovať. Nakoniec som zhotovila klasickú blahoprajnú kartu. 

Základ karty je z bledoružového fotokartónu, ktorý som dozdobila rôzne veľkými dizajnovými papiermi. Skôr ako som ich nalepila, okraje papierov som oškrabala “ničičom” papiera, čím som dosiahla otrhaný vzhľad. Dizajnové papiere som rôzne poukladala, navrstvila (podkladala som ich kúskami kartónu z bežnej škatule) a prilepila ich PVA lepidlom na základ karty. Ďalšou výzdobou je výrez bielej papierovej čipky a kruhový výrez. Oba som vyrezala pomocou vyrezávacích šablón na Big Shote. Konopný špagát, na ktorý som navliekla zopár drevených korálok, som stočila do kruhu vo viacerých vrstvách, urobila mašľu a prilepila na výrezy. Dozdobila som ho papierovými ružičkami a lístočkami vyrezanými pomocou vrezávacích šablón.

Výzdobu som doplnila číslom 50 a štítkom, na ktorý som napečiatkovala nápis Všetko najlepšie.

Slon so zdvihnutým chobotom sa nakoniec do karty predsa len dostal. Jeden malinký si našiel miesto vo vnútornej časti kde sa píše vinš :-).

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok.

Príjemný večer.

Timona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 50 = 52

Skip to content