Pop-up pohľadnica

Na blogu vintagecrafting.sk práve prebieha challenge a témou je akákoľvek pop-up pohľadnica. Jednu som vytvorila aj ja, na inšpiráciu pre súťažiacich. Na základ pohľadnice som použila tmavohnedý Canson papier vyššej gramáže. Prednú stranu základu pohľadnice som ozdobila dizajnovým papierom zo sady 6″ x 6″ od StudioLigth, na ktorý som nalepila iba jeden výsek malého motýlika :-). Zvyšok výzdoby tvorí prúžok (skôr sploštená obruč) hnedého papiera, ktorý drží pokope prednú a zadnú časť pohľadnice. Na prúžok som nalepila papierový výrez fľaše vína a pohára. Prečo som pohľadnicu “omotala” takýmto prúžkom papiera sa dozviete nižšie. 

Do vnútornej časti pohľadnice som prilepila dva rôzne dizajnové papiere z tej istej sady ako aj na prednej strane a je vyzdobená stĺpikmi (skrátené lekárske paličky), do ktorých som predtým navŕtala dierky. Do nich som prevliekla šnúrku, zafixovala svorkami. Svorky som zozadu zamaskovala tak, že som ich prelepila rovnakým prúžkom hnedého papiera. Na šnúrku som prilepila “vlajkoslávu”. Sĺpiky sú prilepené tak, aby sa po otvorení pohľadnice zodvihli do priestoru (pop-up efekt). Ďalšou výzdobou sú papierové výrezy bicykla a kvietkov vyrezané vyrezávacími šablónami. Nechýba slovenský nápis Všetko najlepšie, ktorý som napečiatkovala rýchloschnúcim atramentom na akvarelový papier.

Pod vlajkoslávou je malá kapsička, na ktorú som nalepila čistý papier pre napísanie vinšu či osobného blahožeklania. V kapsičke je ukrytá darčeková karta (z kraftového papiera, neskôr som naň nalepila skutočnú darčekovú kartu). Na papier  som ju prichytila vyseknutými zarážkami. Karta sa z kapsičky dá vytiahnuť pomocou hnedej stuhy. 

Ako som už spomenula, pohľadnica je uzatvorená pomocou hnedého ozdobného pruhu papiera. Keďže obsah vnútra je bohatý a potrebuje istú šírku, najlepším riešením bolo pohľadnicu zafixovať. Na to poslúžil práve tento prúžok (sploštená obruč).  Po jeho sňatí a otvorení pohľadnice sa dá umiestniť na jej časť, ktorá bude vzpriamená.

Ak som vás inšpirovala, neváhajte a zapojte sa do súťaže. Podmienky súťaže nájdete na blogu tohto e-shopu, klikajte na vintagecrafting.sk.

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok.

Timona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

4 + = 13

Skip to content