Challenge 4/2018 na blogu Vintage Crafting

Je tu leto a na blogu vintagecrafting.sk beží ďalšia challenge. Tentoraz, zadanie znie: použiť akvarelový papier, pečiatky rôzneho druhu, rýchlo a aj pomalyschnúce pečiatkovacie atramenty, tupovanie, akvarelové techniky.  Vystrihovať ručne pomocou nožníc a vrstviť :-). Výsledkom má byť pohľadnica, visačka, layout, darčeková krabička. Na inšpiráciu som do súťaže vytvorila takúto darčekovú visačku.

Základ visačky je z akvarelového papiera, na ktorý som pomocou techniky watercoloring naniesla zelený a hnedý atrament Distress Ink. Naspodok visačky som napečiatkovala červeným atramentom Distress Ink motív tehlovej steny.

Na samostatný akvarelový papier som čiernym rýchloschnúcim atramentom opečiatkovala mačku a vyfarbila ju pomocou akvarelových pasteliek. Nanesenú farbu som rozmyla vodným štetcom. Slnečnicu som vytvorila pomocou tzv. vrstvených pečiatok, kde som pečiatkovala opäť na akvarelový papier. Začala som žltým rýchloschnúcim atramentom, potom som napečiatkovanú žltú vrstvu prečečiatkovala oranžovým a nakoniec hnedým. 

Vyfarbenú slnečnicu aj mačku som ešte tupovala (slnečnicu hnedým a mačku čiernym Distress atramentom) a obe vystrihla nožnicami. Mačke som navyše odstrihla hlavu od tela. Urobila som tak preto, aby som mohla pomocou samolepiacich obojstrannmých penových vankúšikov, ktorými som výstrižky podliepala, vytvoriť 3D efekt. Slnečnicu som podlepila najnemenj hrubým štvorčekom, telo mačky o trochu hrubším (alternatívou je použiť dva rovnaké penové vankúšiky) a hlavu najhrubším (môžu sa použiť tri rovnaké penové vankúšiky). Na hlavu mačky som nasadila “párty klobúčik”, ktorý som si nakreslila na akvarelový papier, vystrihla nožnicami a tupovacou hubkou naniesla hnedým atramentom bodky cez papier predierovaný dierovačkou (náhodne som zopár dierok urobika do kúska pevnejšieho akvarelového papiera). Bodky sa dajú napečiatkovať aj gumou, ktorá je na obyčajnej ceruzke (myslím tým ceruzku, ktorá má na sebe pripevnenú gumu na gumovanie). Klobúčik je rovnako, ako hlava mačky, podlepený najhrubším penovým vankúšikom.

Na visačke nechýba gratulačný nápis napečiatkovaný čiernym rýchloschnúcim atramentom na akvarelovom papieri, ktorý je dekorovaný rovnakou technikou a farbami ako celá visačka. Nápis som opäť obstrihla nožnicami. Na lepenie som použila PVA lepidlo

Poslednou úpravou visačky  bolo otupovanie jej okrajov a navlečenie konopného špagátu do dierky.

Ak máte chuť zapojiť sa do súťaže, neváhajte. K dispozícii máte ešte 10 dní na vytvorenie dielka do súťaže.

Viac informácií o súťaži nájdete tu:

vintagecraftingk.sk

 

Želám veľa dobrých nápadov :-).

Timona

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

5 + 4 =

Skip to content