Narodeninová karta s divými makmi

K narodeninám kvety patria a ja ich rada používam na narodeninové karty. Ak by som si mala vybrať, ktoré sú moje obľúbené, rozhodne by som k nim zaradila aj divé maky. 

A tak som si červeným tušom ecoline nafarbila dva hárky ručne robeného papiera. Tento druh papiera na ručne robené kvietky používam najradšej. Rýchloschnúcim atramentom som kvietky napečiatkovala a vyrezala pomocou vyrezávacej šablóny. Okvetné lístky som osprejovala trochou vody, pomačkala v prstoch (okamžite, a potom ešte na dlho, som ich mala celé červené :-)) a vytvarovala ich. PVA lepidlom som okvetné lístky zlepila, doplnila som raznicou vyrezané piestiky. Stredy kvietkov som doplnila malými čiernymi korálkami. Maky som podlepila zelenými lístkami – opečiatkovanými a vyrezanými rovnako ako okvetné lístky zo zeleného dizajnového papiera, doplnila mašľu z konopného špagátu. Karta je z kraftového papiera, naň som nalepila dizajnový papier a výrez (popravde, ani neviem ako ten výrez mám nazvať :-)) z bieleho akvarelového papiera. Na rovnaký papier som hnedým rýchloschnúcim atramentom napečiatkovala na nápis Všetko najlepšie, nožnicami vystrihla  a nakoniec som do kompozície doplnila papierové výrezy pierok z hnedého papiera a kovového motýľa.

Ešte zopár záberov na detaily.

Vnútornú časť karty som už nezdobila. Postačil iba dizajnový papier a “prešívaný” výrez akvarelového papiera na napísanie osobného vinšu k narodeninám.

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok.

Timona

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

3 + 1 =

Skip to content