Karta pre filatelistu

Keď som dostala zadanie na výrobu narodeninovej karty k 90-tke pre filatelistu, priznám sa, zabudla som na to. Ešteže sa mi zadávateľka pripomenula týždeň pred oslavou :-).

Chvíľu som uvažovala nad tým, ako to celé urobiť. Prvý nápad bol, že dám nakopu veľa známok a nejako to naaranžujem aj s kvetinouvou výzdobou. Keď som si to však vizuálne predstavila, celý nápad som zamietla. Potom mi prišlo na um, čo je tak vzácne pre filatelistu a jediné čo mi napadlo bol Modrý Maurícius (nie som filatelista, a to je to jediná zo známok, ktorú poznám).  

Zhodou okolností bol manželov starý otec filatelista, tak som vzala zaprášený album, do ktorého sa aj tak nikto, ako je rok dlhý, nepozerá.  A našla to. Ako nové…., nepoužité, a boli dve – modrá a oranžová. Tak som si povedala, že problém je vyriešený a môžem sa pustiť do výroby kartičky. 

Filatelista dostane k 90-tim narodeninám peknú a vzácnu pohľadnicu :-).

Základ karty je z pevného hnedého fotokartónu, na ktorý som nalepila vyzdobenú starú pohľadnicu. Bianco vintage pohľadnicu (využila som voľne prístupnú a vytlačiteľnú predlohu z internetu) som opečiatkovala textovou pečiatkou. Na miesto určené na známky som nalepila “dva malé poklady” a opečiatkovala ich poštovou pečiatkou, aby to vyzeralo reálne. 

Malý detail :

Zvyšok výzdoby tvoria ručne robené červené divé maky, zelené lístočky. Maky sú opečiatkované na červený 160g copy papier a rovnako ako lístočky vyrezané pomocou vyrezávacej šablóny. Okvetné lístky, a jemne aj  zelené lístky, som nakrčila a zašpinila hnedým atramentom. Do stredu makov som vlepila malinké koráliky. Pod kvetinovú výzdobu som podlepila sisalové vlákno a papierovú mriežku (tú veľmi nevidno, je prekrytá kvetmi), ktorú som vyrezala pomocou vyrezácej šablóny.

K výzdobe ešte pribudli kruhové výrezy, číslo 90, hnedé motýliky a sklenené polperličky.

Verím, že oslávenec bude mať radosť :-).

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok.

Pekný víkend želám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

85 + = 94

Skip to content