Pánska narodeninová karta

Tentokrát som obdržala požiadavku vyhotoviť narodeninovú kartu k 50-tke pre pána, ktorý je poštár a rád hrá na harmonike.

Najprv som chcela vytvoriť poštovú schránku zavesenú na stene s množstvom prichádzajúcich narodeninových pohľadníc a aj som si to všetko nachystala, no nakoniec som zvolila predsa len motív pánovho hobby, ako motív pracovný :-).

Inšpirovala ma jedna ilustrácia, a tak som sa do toho pustila. Výsledkom je táto karta.

Karta pre harmonikáraNa základný jemno modro-zelený scrapbookový papier som naniesla cez šablónu s motívom notovej osnovy štrukturovaciu pastu, ktorú som po dôkladom ošušení miestami prestiekala modrou, sivou, bielou akrylovou farbou v spreji. Reliéf som po zachnutí ešte jemne ošmirgľovala, aby trošku viac vynikla notová osnova. Stále to nebolo celkom podľa mojich predstáv, tak som náhodne napečiatkovala čiernym rýchloschnúcim atramentom ďalšie motívy notového záznamu.

Na harmoniku som si naskladala prúžok sivého papiera do “hamoniky” a na klávesy a gombíky som nechala väčší kúsok. Nastrihala som si jednotlivé klávesy z bieleho a čierneho papiera, dierovačkou vyrazila malinké kruhy na gombíky. Najviac som sa popasovala s rukami, tie sa podarili až na tretí krát :-).

Ostatná dekorácia už bola “brnkačka”. Vyzerať balóny, číslice, hviezdičky a mini kvetinky pomocou vyrezávacej šablóny išlo ako po masle.

Na sivý papier obdĺžnikového formátu som pomocou embosovacej šablóny/kapsy naembosovala nápis Happy birthday a jemne ho ošmirgľovala, aby bol kontrastnejší voči podkladu. Šmirgľovaním sa na papieri vytvoril zaujímavý efekt okolo nápisu.

Ostávalo už iba urobiť základ karty z pevného bieleho papiera vysokej gramáže, a bolo hotovo :-). Objednávateľovi sa karta páčila, tak verím že aj oslávencovi.

Ďakujem za zastavenie sa a prečítanie príspevku na mojom blogu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

6 + 4 =

Skip to content