Paper garden

V apríli tohto roku som sa začala zúčastňovať “challenge”, ktoré vyhlasovali rôzne slovenské či české scrapbookové web stránky, alebo ich vyhlasovali scrapbookové e-shopy na svojich blogoch.

Podstatou týchto challenge je vyhotoviť, napríklad kartu (patria tam aj iné scrapbookové produkty, no o tých niekedy inokedy, aby som čitateľov neuviedla do zmätku :-)) podľa konkrétneho zadania.

Zadaním takejto súťaže môže byť:

SKEČ – je to vlastne skica ako treba zostaviť kompozíciu na karte. Nemusí sa nutne dodržať 1:1, no na výslednom dielku sa musí poznať čo bolo predlohou.

FAREBNÁ PALETA s predpísanými farbami, ktoré je potrebné pri tvorbe použiť.

TÉMA, napr. leto, prúžky, gombíky, sny, rozprávky, more a námorníci, vodovky, maky, relax a pod.

Niekedy sú skeče a témy doplnené o farebnú paletu, a zasa farebná paleta o tzv. MOOD BOARD. Mood board (toto slovné spojenie nechávam zámerne v anglickej podobe, slovenčina na to jednoducho nemá správny výraz) je druh koláže skladajúci sa z obrazov, textu a vzoriek objektov v určitej kompozícii. A to buď na základe zadanej témy alebo môže byť použitý akýkoľvek náhodne vybraný materiál. Mood board sa používa na všeobecnú predstavu o téme, ktorá je zadaná v súťaži (príklad je na obrázku nižšie).

Ilustračné foto Mood-board

Na základe rôznych takýchto zadaní v jednotlivých challenge som vyhotovala svoje karty, a ich fotografie zaslala do súťaže. Týmto som začala byť trochu viac známejšia, resp. moje výtvory, vo svete slovenského a českého scrapbookingu a cardmakingu.

Niekoľko súťaží som priebehu uplynulých štyroch mesiacov vyhrala, a zatiaľ pre mňa najväčšou výhrou bola ponuka stať sa členom design tímu českého scrapbookového e-shopu Paper Garden.

logo-pg

Ponuku som prijala a od septembra budem prezentovať produkty tohto e-shopu, ktoré použijem vo svojich kartách. Minulý týždeň na blogu Paper garden bolo uverejnené interview ako môj vstup do ich papierovej záhradky :-).

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a prečítali nový príspevok.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

− 2 = 1

Skip to content