Tri dúhové karty

Naposledy som maľovala dúhu, hádam, na základnej škole….

Keď boli vyhlásené dve nezávislé challenge s témou dúhovou, uvažovala som, ako by som to stvárnila na svojch kartách. Chvíľu som labzovala po internete a objavila techniku, ktorá sa mi zapáčila na prvé pozretie.

Tak som si ju vyskúšala, a to hneď na niekoľko spôsobov.  Voilà:

Dúhu som na všetkých troch kartách doslova natrela atramentovými poduškami na akvarelový papier. Na prvú a tretiu kartu som pomocou embosovacej kapsy vytvorila reliéf. Na jeho zvýraznenie som prvú kartu prebehla čiernou atramentovou poduškou a tretiu zľahka ošmirgľovala jemným šmirgľom. Na druhú kartu som si pomocou vyrezávacích šablón vyrezala kvietky a lístky, a nalepila ich na akvarelový papier. Až potom som papier, rovnako ako pri ostatných dvoch, natrela atramentovými poduškami.

Všetky tri som nakoniec ozdobila.

Prvú kartu bielymi astrami  a motýľom vyrezanými skrz vyrezávacie šablóny. Astry som dozdobila malinkými žltými korálikmi, ktoré som najskôr zlepila do guličky. Motýľa zasa samolepiacimi čiernymi polperličkami.

Druhú kartu som osprejovala perleťovým “postrekom” a dozdobila sklenenými polperličkami. Trochu som aj nadvihla zopár okvetných lístkov.

A tretiu kartu  som dozdobila iba čiernym motýľom, ktorý “vyletel” z vyrezávacej šablóny 🙂 a perleťovými samolepiacimi perličkami.

Samozrejme, všetky tri majú aj nápisy. Nápis “happy birthday” je vyrezaný vyrezávacou šablónou, nápisy “Z lásky” a “Krásne narodeniny” sú napečiatkované atramentom určeným pre horúci embossing, zasypané bielym embosovacím práškom a zatavené teplovzdušnou pištoľou.

Vďaka challenge som objavila a vyskúšala novú techniku výzdoby kartičiek.

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogu a pozreli si tento príspevok :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

46 + = 53

Skip to content