Záložka do knihy

Kníh som doteraz prečítala veľa a stále ma ich čítanie baví. Ako záložka mi už poslúžilo skutočne kde čo. Keď minulý mesiac na blogu scrapper.sk bola vyhlásená challenge s témou “knihy”, tak som jednu záložku vyrobila.

Ako základ poslúžila pevná tenšia vlnitá lepenka. Na otrhaný pásik ručne robeného papiera som rýchloschnúcim čiernym atramentom pomocou pečiatky napečiatkovala motív textu. Rovnako slečna je napečiatkovaná na akvarelový papier, jej tričko a sukňu som ešte napečiatkovala na farebne potlačený designový papier a všetko vystrihla nožnicami. Slečnu som vyfarbila akvarelovými pastelkami (atramentové fixy mi povysychali a nič vhodnejšieho som v tej chvíli nemala), a vystrihnutú sukňu a tričko som nalepila. Na základ, ktorý som otupovala hnedým atramentom som nalepila nahnedo “ošmudlaný “papier s textom, a “už oblečenú a vymaľovanú” slečnu umiestnila naň :-).

Papier s textom som po stranách ešte podlepila papierovou bordúrou. Tú som urobila pomocou raznice. Raznicou som vyrezala aj malinké kvietky. Hnedé čipkované koliesko, čiernych motýľov a zelené lístočky som vyrezala pomocou vyrezávacej šablóny.

Takto pripravené papierové výrezy som postupne naaranžovala a nalepila na záložku. Nakoniec som kliešťami na vrchu záložky vysekla dieru, nabila do nej nit a prevliekla som cezeň jutovú stuhu, ktorú som zviazala konopným špagátom.

Ďakujem, že ste sa zastavili na mojom blogua a prečítali si príspevok. 

Príjemný zvyšok nedele :-).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

− 5 = 3

Skip to content