Album pre vinára

Vyhotoviť album s vinárskou témou sa najprv javil ako značný problém. Okrem toho, že som vyrabovala všetko, čo som našla na sklade v príslušných e-shopoch (a veľa toho naozaj nebolo), som siahla aj po pár jednoduchých, digitálne upravených obrázkoch. Ani dizajnové papiere s danou tematikou som neobjavila (a digitálne som nechcela použiť), a tak najviac sa mi zdali byť vhodmé papiere zo sady Terra Incognita, ku ktorým som doplnila niekoľko ďalších, farebne ladiacich. Nakoniec sa to podarilo :-). 

Obal albumu dostal jednochudú výzdobu z dizajnového papiera, chipboardov a písmenok vyrezaných z kraftového papiera. 

Na prvú dvojstránku som urobila jednoduchú kapsičku a vytvorila priestor pre veľkú fotku. Fotka je uchytená v malých priehľadných fotorožkoch. Do kapsičky som voľne vložila leporelo z kraftového papiera, kde sa na každú jeho stranu dá nalepiť fotka menšieho formátu. Tým, že listy albumu (samotná kniha albumu je polotovar, ktorý sa dá dozdobiť podľa vlastnej potreby) sú vo vrchnej časti nezlepené, vložila som do každého listu kraftový papier obojstranne ozdobený dizajnovým papierom. Naň som nalepila ešte krémový jednofarebný, ktorý poslúži ako podklad pod fotku (viď foto vyššie). Na oboch stranách tohto kraftového papiera je priestor pre nalepenie  fotografie.

Na druhej dvojstrane je opäť priestor pre nalepenie veľkej fotky a, tentoraz, pevne prilepené leporelo, ktoré je šikovne ukryté do obalu so srdiečkom.

V rámci tretej dvojstrany sa dá jedna zo strán povytiahnuť, čím sa rozšíril priestor pre fotky veľké a aj fotky menšieho formátu.

Štvrtá dvojstránka ukrýva malú fotoknižočku pre nalelenie fotiek menšieho formátu a jednej veľkej fotografie.

Na piatej dvojstranej , okrem priestoru na veľkú fotku, umiestnený tzv. vodopád. Ide o pohyblivú prezentáciu obrázkov, kde potiahnutím vyklopenej dolnej časti obalu sa jednotlivé strany postupne zodvihnú a obrátia. Na každú stranu vodopádu sa dá nalepiť fotka menšieho formátu.

Na šiestej dvojstrane je opäť kapsička, tu pre voľné uloženie fotiek. A priestor na nalepenie veľkej fotky. 

 Na poslednej dvojstrane albumu je, okrem priestoru pre veľkú fotografiu, umiestnená krabička pre voľné uloženie fotiek.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

7 + 1 =

Skip to content